Bize Ulaşın
+90 (262) 335 51 50
Bize Yazın
bilgi@telmakina.com

Sulu Tel Çekme

Sulu Tel Çekme

Sulu tel çekme makinesi 2 veya 4 kasnak sisteminden oluşan solüsyon içerisinde kaydırıcılık sağlanarak ince tel çekimini sağlayan makinelerdir. 2 Kasnaklı makineler banyo içerisinde 11 adet hadde ile 4 kasnaklı makineler 21 adet hadde ile tel çekimini gerçekleştirmektedir.

Üretilecek ürün özelliklerine göre makine girişlerine double kuru kafa ilavesi mümkündür.

Tel ile temas halinde olan blok, kasnak ve tüm döner aksamlar, sıvı solüsyanda çalışabilecek aşınmaya karşı dirençli tungsten karbür kaplamalı olarak imal edilmektedir.

Makinelerimiz bakım kolaylığı yönünden triger kayış sistemi ile donatılmış, eski yağlı çalışan dişli sistemlerine göre ses, hız ve enerji tasarrufu yönünden avantajlıdır.

Ürünler makine üzerine konumlandırılmış olan stripper bloktan alınabileceği gibi istenen bobin ebatlarına uygun sarıcı ile de çalıştırılabilmektedir.

Makine girişlerinde sepetten flyer açıcılı tel asansörleri kullanılmakta olup, herhangi bir olumsuzluk anında otomatik olarak durdurulması sağlanmaktadır.

Makinelerimiz tel ayarının kolaylıkla ve ürün kalitesini bozmadan yapılabilmesi için dresaj grubu ve çıkışta 360 derece oynayabilen hadde ile donatılmıştır.

Motor sürücü ve plc sistemi tamamen Siemens marka ekipmanlar ile yapılmaktadır.   Bobin sarıcı ile tel çekme makinesi arasında sabit gergi kontrolü, elektronik ve mekanik olarak sağlanmaktadır.

tr_TRTR
en_USEN tr_TRTR